Vyhledej
APLOMO koupelny > Podnikání

APLOMO - svět koupelen ve Dvoře Králové začínal jako e-shop. Ve velké kamenné prodejně dnes prodává i vlastní značku.

Redakce, / 22.11.2017, Královédvorsko, aplomo.kralovedvorsko.cz
Chcete novou koupelnu? V době, kdy se svět orientuje na internet a vypadá to, že si bez připojení na internet nekoupíme ani rohlík, existuje ve Dvoře Králové obchod, kde nabízejí plný sklad koupelnového vybavení jako například masážních boxů, vodovodních baterií, akrylátových van, sprchových koutů či sanitárního vybavení spolu s odborným poradenstvím přímo na místě. Kvalita, komplexnost a cena nabízených výrobků a služeb je důvod, proč sem jezdí zákazníci z celé republiky. O historii, nabídce i plánech této královédvorské firmy jsme si povídali s Klárou a Marcelem Novotnými - majiteli Aplomo, s.r.o.
 

FOTOGALERIE - Aplomo koupelny - interiér kamenné prodejny

Vaše firma mi u nás v regionu přijde dobře utajená. Prozraďte, jak dlouho zde nabízíte své služby a komu firma patří?Klára Novotná ve svém království s firemním mazlíkem

V oboru jsme 20 let. Jsme rodinná firma, kterou vedeme jako manželé společně. Možná si Dvoráci pamatují, když původní obchod sídlil naproti nové poliklinice. Poté, co jsme v roce 2011 založili nový obchod Aplomo s koupelnovým vybavením, a pokračovali jsme tak v odkazu manželových rodičů, jsme byli nuceni se po 4 letech přestěhovat do větších prostor na Slovanech, kde jsme doposud měli pouze sklady. Jak se nám dařilo a postupně jsme se rozrůstali, začlenili jsme do firmy téměř celou rodinu, a tak si stále držíme status rodinného podniku, což je pro nás velice důležité.


Jaký byl vývoj obchodu po vzniku firmy Aplomo v roce 2011? 

Nejdříve jsme provozovali e-shop s koupelnový zbožím - byli jsme tedy zejména zprostředkovatelé. Přirozeným vývojem souvisejícím s rostoucí cenovou konkurencí a prodejem stále stejných předražených výrobků dokola jsme si začali hledat možnosti dovozu zajímavých značek koupelnového vybavení. Postupně jsme se stali výhradními dovozci značky Kerra (kompletní koupelnové vybavení) a Logé (vodovodní baterie), dále výrobců van Polisan a Besco (velice kvalitní akrylátové vany s 10letou zárukou ve všech možných rozměrech). Dalším snem a logickým krokem byla naše vlastní značka. A tak již přes 3 roky vyrábíme vlastní sprchové kouty, sprchové a masážní boxy naší vlastní značky Kingsbath. Po roce se nám podařilo Kingsbath rozšířit o opravdu velice pestrý sortiment koupelnového nábytku. Příjemnou zprávou pro naše zákazníky je, že naše značka Kingsbath prezentuje kvalitu snoubenou s velice příznivými cenami. Pro nás je důležitá nízká cena pro zákazníka, ale také zachování nejvyšší možné kvality a pestrosti výběru.


Prodáváte české výrobky nebo ze zahraničí?

Z české produkce nabízíme jen obklady a dlažby, ovšem i zde máme výběr ze zahraničních značek. 

V naší hlavní nabídce - zařizovacích předmětech koupelen - máme výhradní zastoupení pro značky, které doposud nebyly na našem trhu, ale také vlastní značku. Výrobu našeho zboží soustředíme ve státech Evropy, ale také v Číně. Tímto také trochu bojujeme proti předsudkům, že se z Číny dováží nekvalitní produkty. Je potřeba si uvědomit, že tak činí v podstatě všichni přední výrobci koupelnového zboží a není to nic neobvyklého. Je samozřejmé, že je potřeba pravidelně výrobní závody navštěvovat kvůli kontrolám kvality a inovaci výrobků.


Co znamená název vaší firmy - APLOMO - a proč je vaším maskotem právě kočka?

Aplomo znamená španělsky jistota. Navíc ten název už při vyslovení sám o sobě bublá jako bublinky vody. Naše britská kočka AploMačka v logu společnosti je reálná - máme ji opravdu doma a je to náš opravdový maskot. Je to zároveň slovní hříčka - mačka je slovensky kočka. Všichni mají na propagaci nahou ženu, děti ve vaně, vrcholem nápadu je nahý muž nebo žlutá plastová kačenka s mycí houbou. My máme originální kočku AploMačku, chceme být jiní, zapamatovatelní. Pro děti, které sem přijdou s rodiči vybírat koupelnu, tu máme jako dárek malé plyšové myšky, které kočka AploMačka nalovila. 


Co je u vás v obchodě největší bonus pro zákazníky?

Máme vše skladem - to není v oboru koupelen zvykem. Na základě internetové prezentace a prodeje k nám jezdí klienti i 350 km - vyplatí se jim k nám dojet, vybrané výrobky zhlédnout naživo, osobně si je vyzkoušet a třeba i rovnou odvézt, žádná čekací doba. Jenom obklady a dlažby máme na objednávku, doba dodání se ovšem pohybuje pouze v řádu dní. Zároveň si troufám ze svých zkušeností tvrdit, že nikde se vám nebudou věnovat při prodeji více než my. Nabízíme komplexní služby - poradenství, prodej, doporučení řemeslníka. Dokonce námi zpracovaný 3D návrh nové koupelny prezentujeme na velké obrazovce, aby byly vidět jednotlivé detaily.


Co doporučujete lidem v případě, že se rozhodnou rekonstruovat nebo si pořídit novou koupelnu? Jak mají postupovat?

Nejlepší je věnovat výběru koupelny skutečně čas a vyhrát si s tím - je to koupelna zákazníků a ne řemeslníků nebo prodejců. Neříká se mi to snadno, ale při výběru zboží není vždy rozumné spoléhat na doporučení řemeslníků, kteří nemají takový přehled o aktuálně nabízeném sortimentu. Neplatí to samozřejmě obecně, existují výjimky.  Koupelnová studia jsou tu však právě od toho, aby si zde zákazník přiměřeně svým možnostem a potřebám vybral ideální vybavení a dostalo se mu profesionálního poradenství. Řemeslník odvede dobře řemeslnou práci. Podle katalogu však neudělá zákazníkovi jeho koupelnu snů. Moc se nám osvědčila spolupráce s řemeslníky, kteří sem zákazníka dovedou a o toho je pak komplexně postaráno. Tento trojúhelník vzájemné spolupráce je nejlepším řešením. Smutné ovšem je, že ne všichni prodejci takto fungují.

Doporučujeme proto se podívat nejen k nám, ale i ke konkurenci, aby si zákazník ověřil dnešní možnosti. 

Zákazníci by si měli dále ujasnit, za jak dlouho se jim bude chtít dělat nová koupelna, a při návrhu s tím počítat. Nejde jen o životnost vybavení - máme fígle a věci, co do té koupelny dát, aby byla pro své majitele funkční po celou dobu. Dá se přizpůsobit i tak, aby sloužila bez zásahů třeba i po 20 let, kdy majitel již například nebude moc lézt z nebo do vany. 


To znamená, že si poradíte s jakýmkoliv prostorem?

Ještě se mi nestalo, že bychom nenašli společné řešení. Radím dle možností prostoru i dle finančních možností investora. U nás má zákazník jistotu, že rady jsou míněné upřímně, protože se nerozhodujeme na základě výše marže a toho, co je pro nás lepší prodat, protože vše je „naše“. Mám svojí práci velice ráda a mám radost, když je zákazník spokojený. Například nyní jsem zpracovávala řešení nestandardně úzkého prostoru a jsem na výsledek skutečně pyšná. Je velice zajímavé, jak z nouze řešené koupelny je možno vytvořit prvotřídní relaxační centrum, a to za stejných finančních podmínek. Někdy stačí prostě jen nápad, a ty my máme. Na základě dodaného půdorysu zpracujeme koupelnu, i když lidé nemají žádnou představu. Někdy je dokonce lepší, když lidé nepřijdou s žádnou představou, než když jejich představa není dobrá a je těžké je navést správným směrem. Bohužel lidé jsou ovlivněni fotkami v katalozích, kde jsou koupelny velké asi jako běžné obývací pokoje. Tyto vzory a nápady potom ale nejdou napasovat do prostorově menší koupelny. Důležitá je také komunikace a konzultace se zákazníkem, abych si udělala jasno, v čem mu bude skutečně dobře, jaké má priority a finanční možnosti.


Jaká je vaše cena za tyto doplňkové služby - návrhy koupelny, doprava apod.?

Záloha na komplexní návrh koupelny činí 2.000 Kč, tato částka se při odebrání zboží v plné výši vrací.  Pokud nemá zákazník možnost vlastní dopravy, zavezeme zakoupené zboží do 20 km zdarma při nákupu nad 12.000 Kč. Díky našim velkým skladům není nutné zboží ihned odvážet - chápeme, že v rozestavěném bytě či domě není vždy kam dát. Po odsouhlasení rozpočtu stačí složit zálohu ve výši 30 % z celkové ceny objednávky. Tímto se stává objednávka závaznou a my zároveň ručíme dodržení případné výše akční ceny. Až přijde pro zákazníka ten správný čas, věci si může po doplacení odvézt nebo mu je po domluvě přivezeme. Každopádně u nás člověk ví, kolik zaplatí za materiál a za kolik si případně domluví s řemeslníkem práci. Práce se může samozřejmě trochu lišit dle skutečného stavu, ale materiál je za jasné a neměnné ceny.


Jaký je nyní koupelnový trend?

Velký zájem je o retrokoupelny, které běžně stojí velké peníze, ale u nás ne. Jedná se o designově specifickou sanitární keramiku, retro vany s lvími tlapami, vodovodní baterie a třeba i obklady s dlažbou dle zvoleného stylu - např. chalupářský, prvorepublikový, rustikální. Jinak trendy dnes dovolují vlastně skoro vše, ale vévodí zejména velkoformátové obklady. Cílem je vždy relaxačně a účelně vybavená koupelna.


Prodáváte i samotné součástky?

Ano - ať již jako náhradní díly na námi prodávané zboží nebo obecně potřebné díly - ložiska, čističe, hadice sprchové, roháčky, silikony na montáže a také perfektní prostředky na údržbu všech materiálů. 


Máte nějaké pobočky?

Ne. Máme e-shop na stránkách www.aplomo-koupelny.cz. Naše zboží se do celé ČR dostává především díky našim velkoobchodním odběratelům, pro něž dokončujeme moderní nákupní portál, kde neopomeneme ani hotely a penziony.  

Děkuji za rozhovor

Kateřina Sekyrková

Další články APLOMO koupelny

 

Související články
Aplomo koupelny - jedinečná nabídka koupelen
Související odkazy
APLOMO koupelny
 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 8927x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


APLOMO s.r.o.

Slovany 3051
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Tel.499 433 490, 774 710 293
E-mail: 
E-shop: www.aplomo-koupelny.cz

Otevírací doba:
po-pá 8:00-16:00Kalendář akcí